Den 3: Kniha, která tě rozesměje

21. března 2013 v 18:26 | Hunter
Den 3: kniha, která tě rozesměje

(Více v článku)

Den 3.
(Kniha, která tě rozesměje)

Otec prasátek

(Terry Pratchett)

Oficiální anotace

Nadešel předvečer Svátku prasečí hlídky. Je nápadný klid. Sněhu je dost, červenek celá hejna, ozdobený stromeček za každým oknem. Je však absolutní nedostatek velkého tlustého muže v červenobílém oblečení, který doručuje hračky... Ten zmizel. Dětská vychovatelka Zuzana ho musí najít nejpozději do rána, jinak nejen že nikdo nedostane dárky, ale nevyjde slunce. A naneštěstí jsou jejími jedinými pomocníky havran s oční vadou, krysí Smrť a bůh kocoviny. A co je ještě horší, někdo leze komínem. Není to bába. Tentokrát má místo kosy pytel, ale je na něm něco smrtelně povědomého. HO. HO. HO. Šíří se podivné zvěsti. A jestli se vám navíc kýve nějaký zub, buďte opatrní...

Myslím, že touhle knihou se nejvíc trefím do noty Majkelině. Snad :). Jak jsem zjistila, přečetla od Pretchetta snad... kolik že to bylo knih? Třicet? Čtyřicet? Každopádně dost šokující množství (ani si nejsem jistá, jestli toho vůbec tolik napsal).
Asi se s ní nemůžu měřit, ale i pro mě je Zeměplocha jednou z nejoblíbenějších sérií, ať už kvůli stylu psaní (a překladu - ten, kdo to převádí do češtiny, by měl dostat metál), tak i kvůli samotným postavám. Víc než Otce prasátek mám asi ráda příběhy z Lancre (uznejte, že Bábi Zlopočasná má něco do sebe ;)), ale tenhle titul jsem vybrala, protože obecně patří k těm známějším (je podle něj natočený i film).
A co o že tu vlastně jde? Inu, ztratil se Otec prasátek, obdoba našeho Ježíška, nebo spíš Santa Clause, a to zrovna v předvečer Svátku prasečí hlídky. A, jak už praví anotace, kdosi se rozhodl ho zastoupit, a není to nikdo jiný než všemi milovaný (popřípadě obávaný, záleží na úhlu pohledu ;)) kostlivec. Antropomorfní personifikace. Prostě Smrť v celé své poněkud chřestivé kráse.
Ovšem pouze Otce prasátek zastoupit nestačí, a protože na jeho znovunalezení závisí snad úplně všechno, vydává se tuhle bitvu vybojovat i Smrťova vnučka Zuzanka (nevím proč, ale nějak jí nedokážu říkat Zuzana), známá už z předchozích knih (například Těžké melodično). A co bude dál? Nebudu vám kazit překvapení, takže běžte do nejbližšího knihkupectví nebo knihovny a tuhle knihu si přečtěte. Opravdu to stojí za to.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Laura Laura | E-mail | Web | 21. března 2013 v 19:29 | Reagovat

Tak tuto knížku jsem nečetla, ale v nejbližší době se chystám podívat v knihovně po Zeměploše, abych byla taky v obraze :)

2 Amanda Amanda | Web | 23. března 2013 v 9:12 | Reagovat

O zeměploše jsem poprvé četla u Majkí na blogu. Tohoto autora jsem donedávna vůbec neznala, takže nemůžu posoudit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama