Komentáře

1 Majkelina Majkelina | 6. února 2017 v 16:55 | Reagovat

I omáčka se někdy počítá, zvlášť když je z rajčat! :D

2 Ondřej L. Hrabal Ondřej L. Hrabal | E-mail | Web | 6. února 2017 v 20:32 | Reagovat

Ahoj, díky za článek a milé podněty. :-) Pokusím se stručně zareagovat. Rozumím tomu, že se vyhýbáš kupování knih „na blind”, ale do určité míry je to u debutů nevyhnutelné. Ani v knihkupectví člověk nemůže adekvátně zhodnotit kvalitu celého díla. Pokusili jsme potenciálním čtenářům nabídnout co nejhlubší nahlédnutí, ukázat, že na sáze pracujeme opravdu poctivě a důmyslně. Souhlasím s tím, že realistický příběh, propracované postavy a dotažená zápletka by měly být automatickou součástí dobrého příběhu. Ale často nejsou. Co se týče našeho příkladu o propočítávání časů cestování postav, je podle mě dost odůvodněný, dá se najít spousta případů, kdy se postavy asi „teleportují”. Ohledně nakladatelů, opravdu jsme knihu nikomu neposílali, naopak už jsme dostali několik nabídek, ale chceme co největší svobodu. K tvým otázkám na konci: 1) My věříme, že by pro nás nebylo lepší vydávat knihu přes nakladatelství. Snad se nepleteme. 2) Chtěli jsme dát najevo, že na logičnost příběhu a propracovanost zápletky prostě klademe opravdu velký důraz. Na druhou stranu je to ale jenom jeden odstaveček z obsáhlé propagace, no. :-) 3) A přikláním se k názoru, že ta omáčka okolo není schopna nahradit nic (kromě faktu, že detailní mapa je indikátorem propracovanosti světa). Věřím ale, že je i tak schopna posunout projekt o kus dál.

Fakt dík, žes našemu projektu věnovala čas a myšlenky a doufám, že i přes své pochybnosti někdy dáš našim knihám šanci. :-)

PS: Jsi jedna z prvních, kdo napsal správně Odkaz tastedarů (s malým t). Díky! :-D
PPS: Promiň, že se mně nakonec nepodařilo zareagovat stručně. :-D

3 the-hunter the-hunter | Web | 7. února 2017 v 20:11 | Reagovat

Já děkuju za reakci, vážně jsem nečekala, že by ten článek doputoval až k autorům (navíc takhle rychle) :-D. Snad jsem nebyla moc příkrá.
Váš styl propagace mě hodně zaujal - vesměs pozitivně, jinak bych se k němu asi vůbec nevyjadřovala. Ten text na Startovači působí profesionálně, obrázky jsou naprosto boží a jak jsem psala i v článku, hrozně se mi líbí, že nabízíte propracovaný svět. Zároveň jste pár věcí udělali jinak, než jak jsem u představování nových knih zvyklá - a právě tohle mě trklo, abych nad tím začala přemýšlet hlouběji. Spíš než jako kritiku to tedy můžete brát jako filozofické hloubání :-).
PS: Vy jste "Odkaz tastedarů" psali s malým, tak mi nepřipadalo slušné ani gramaticky správně to měnit. Ale přiznávám, že mi trochu cukala ruka :-D.

4 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 1. dubna 2017 v 11:34 | Reagovat

Zaujala mě ta pasáž o nakladatelství a dovolím si připomenout tu akci které jsme se obě asi před dvěma lety zúčastnily, kde Temnářka ještě s dalšími autory české fantasy literatury povídala o svých zkušenostech s nakladatelstvími (kolik to stojí námahy, kolik si nakladatelství vezme z prodeje tvé knihy apod.). Autorů této knihy se nijak nezastávám, jen jestli nezvolily stejnou metodu.
Jestli se ti na té knize něco nepozdává, tak se do toho nehrň :)
(P.S: doufám, že ta poznámka, která propojuje blog a naše osobní životy tě nijak nepohoršila a snad si ještě můj blog pamatuješ ;), když tak  tě zdraví K.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.